fotografia młodej pary

Tak – widzisz mnie, jestem po drugiej stronie obiektywu, poszukujący dla Ciebie najlepszego światła i najciekawszych kadrów. Poznaj mój styl fotografii.

Jestem surowy dla swojej twórczości i niewiele fotografii mi się podoba. Jeśli jesteś ciekaw jaki jest styl mojej fotografii, zapraszam do poczytania dalej, wpisów na blogu lub do obejrzenia portfolio. Portfolio będzie ukazywało moje obecne i przeszłe efekty pracy. Cały czas się rozwijam więc możesz być pewien/pewna, że zrobione Tobie w przyszłości będą lepsze, na pewno nie gorsze :-).  Do jakiego stylu zdjęć dążę?

Mój styl fotografii

Sprawa jest prosta –  dążę do realizmu fotografii. Pomimo dużej dostępności wszelkich presetów czyli modnych ustawień kolorystycznych, za wszelką cenę będę pokazywał jak najbardziej realistyczne kadry w takich kolorach jakie wg mnie są atrakcyjne. Unikam zabarwiania brązowymi cieniami – właściwie to ich nienawidzę. Nie bawią mnie też dramatycznie przekoloryzowane postacie. Kolory wzmacniam głównie w przyrodzie gdy chodzi o niebo czy zachody słońca. W rzadkich przypadkach używam ciemnych ujęć gdy faktycznie chodzi o fotografię nocną lub wydobycie najistotniejszych elementów zdjęć.

Światło i kolory uwielbiam w fotografii kulinarnej. W fotografii architektonicznej uwielbiam realizm, dokładność w oddaniu linii horyzontu, prostotę i maksymalne skupienie na detalach.

Jestem zafascynowany twarzami, portretami. Chodzi o wszelką mimikę która coś znaczy, NIE o samouwielbienie i szczęście cieknące ze wszystkich selfie. Chodzi o uczucia i wyrazy jakie mówią do mnie same twarze, o jakich nie zdają sobie sprawy nawet same fotografowane postacie.

Cieszę się tym co robię, i chciałbym abyście cieszyli się moimi ujęciami waszych postaci :-).

Jeśli chcecie cieszyć się nimi razem ze mną, dajcie stary indiański znak dymny, puśćcie gołębia, zastukajcie w rynnę lub po prostu zadzwońcie. Jestem otwarty na ludzi.

Maciej

 

Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *