Fotografia chrztu składa się najczęściej z dwóch etapów: fotografii ceremonii chrzcin oraz części nieformalnej czyli uroczystości domowych lub w restauracji. Kościelny obrządek przeważnie zaczyna się u drzwi kościoła, gdzie ksiądz wita rodziców, rodziców chrzestnych oraz dziecko. Jest to jeden z ciekawszych momentów, w których profesjonalny fotograf musi wykazać się refleksem. Pozostała część fotografowania chrztu odbywa się w okolicach ołtarza i tu również jest kilka istotnych momentów.

Tu również istnieje okazja do zdjęć rodzinnych i grupowych. Druga część uroczystości chrztu daje możliwość ujęć rodzinnych.

Chrzest dziecka

PIĘKNA PAMIĄTKA RODZINNA

Fotografia chrzcin staje się szczególną pamiątką dla dziadków i rodziców. Zdjęcia oprawiam w ramę w formie obrazu, przygotowuję również albumy. Dla starszej części rodziny, klasyczne formy fotografii mają o wiele większe znaczenie niż forma cyfrowa. Dla starszych generacji form cyfrowa fotografii jest niewygodna do oglądania.

Fotograf na chrzest podobnie jak weselny – musi również porozmawiać z Księdzem, ponieważ ważne jest aby wyrobić sobie pozytywne relacje na tą okoliczność. Proszę pamiętać że wynajęcie fotografa chrztu oznacza że nie powinniśmy dodatkowo wykonywać zdjęć przez kolejne osoby. Ksiądz na pewno będzie się źle patrzył na Kościół pełen fotografów – na pewno któregoś wyprosi i będzie szczęście gdy nie będzie to fotograf wynajęty do fotografii całej ceremonii.