Sesje komunijne mogą być całkiem ciekawym prezentem dla rodziny. Pamiątki z pierwszej komunii świętej są często oglądane przez starszą część rodziny. Fotografia komunijna składa się przeważnie z części w kościelnej oraz plenerowej, czasem połączonej ze zdjęciami podczas poczęstunku.

SESJA ZDJĘCIOWA W KOŚCIELE

Sesja w kościele jest trudna ze względu na dużą liczbę gości i nieprzewidywalny tłum rodziców. Najbardziej opanowane wydają się głównie dzieci, one mają przećwiczone całą imprezę do bólu nóg. Bardzo podobnie jak przy uroczystości ślubnej tutaj też ważną rolę pełnią obiektywy szerokokątne, profesjonalne ujęcie światła, ale przede wszystkim reporterskie uchwycenie momentów nieco mniej typowych dla tej uroczystości.Zdjęcia komunijne w kościele są standardem i koiecznością, ale to na sesjach plenerowych

PLENEROWE SESJE KOMUNIJNE Z RODZINĄ

Niezbyt częstymi zdjęciami są plenery rodzinne. Przeważnie wykonywane gdzieś w okolicy restauracji, kościoła. Dobrze jest pamiętać jednak że najlepiej wszyscy czują się we własnym domu i tam najczęściej takie sesje reporterskie wykonuję. Ważne jest ujęcie młodych komunistów w swoim własnym indywidualnym świecie bliskich i swoich charakterystycznych akcesoriów. To właśnie takie szczegóły nadają takim zdjęciom charakteru i indywidualności.