Tematem fotografii dziecięcej najczęściej są nasze dzieci. Problemem jest jednak takie zaaranżowanie scenerii, która mogłaby zainteresować nie tylko najbliższą rodzinę. Fotografia dziecięca musi również być obrazem mówiącym coś więcej o dziecku, o jego zainteresowaniach, zabawie, głównych wydarzeniach. W końcu nie chodzi aby usłyszeć od obcych zdawkowe “jaki on sympatyczny”, “jaka ona słodka”.

Chodzi o to aby postronna osoba oglądająca zdjęcie również mogła sobie wypracować zdanie na temat młodzieńca którego widzi na zdjęciu. Bez jakichkolwiek dodatkowych akcesoriów czy kontekstu zabawy jest tylko jednym z wielu sympatycznych dzieciaków.

U mnie zdjęcia dzieci mówią o nich coś więcej.

Fotografia dziecięca, balet
Fotografia dziecięca, balet
Fotografia dziecięca, balet
Fotografia dziecięca, balet

URZEKAJĄCE SESJE NIEMOWLĘCE

Noworodki zwłaszcza do pierwszego miesiąca, są bardzo plastyczne w układaniu i przeważnie większość czasu śpią – co bardzo ułatwia ich pozowanie – a właściwie układanie. Kilka akcesoriów, sympatyczne ubranka i już mamy gotowego modela/modelkę. Nieco starsze trzeba aranżować w zabawę lub jakieś konkretne zajęcia. Zawsze stanowią dodatkową ozdobę ścian rodziców lub dziadków.

PIĘKNA PAMIĄTKA RODZINNA

Dzieci są ładne, rozkoszne, mają swój urok i wydaje się, że są przez to wdzięcznym tematem do fotografowania. W rzeczywistości tak jest – zdjęć dzieci jest na prawdę dużo, jednak tych dobrych jest całkiem niewiele. Każdy etap życia dziecka – pierwsze urodziny, pierwsza jazda rowerem, pierwszy występ w teatrzyku czy szkolny koncert – są pamiątkami. Zdjęcia tych kolejnych etapów w życiu dziecka stanowi sympatyczną ozdobę mebli czy ścian w mieszkaniu.