Kluczowym elementem pozyskania klienta jest wzbudzenie zaufania. Zanim dojdzie do pierwszego spotkania, klient zazwyczaj sprawdza swoich kontrahentów na biznesowych forach oraz na jego własnej stronie. Zanim wymienimy pierwsze uprzejmości, klienci mogą już o nas coś wiedzieć a tylko od nas zależy czy chcemy wzbudzić zaufanie również swoim wizerunkiem. Prezentacja osoby Prezesa czy Głównego Dyrektora umożliwia naszym kontrahentom oswojenie się z nami i wzbudzenie zaufania, tak ważnego w pierwszych negocjacjach. Fotografia biznesowa ma wiele wspólnego z fotografią portretową, odróżnia ją jedynie środowisko – tło, z którym związana jest branża biznesmena, jego naturalne środowisko pracy. Prezentacja osoby pierwszego CEO jest równie ważna co poszczególnych dyrektorów działów, to głównie z nimi kontaktują się różni kontrahenci w poszczególnych specjalnościach.

Sesja biznesowa może nie zabierać dużo czasu z całego dnia pracy, a na pewno będzie procentować na wiele lat naprzód, wykonywać za nas pewną pracę, kiedy sami będziemy zajmować się czymś innym.

Fotografia biznesowa uśmiechnięta pracownica

PROFESJONALNE SESJE WIZERUNKOWE

Sesja wizerunkowa jest kolejnym trudniejszym wyzwaniem w porównaniu z sesją biznesową. Fotografia wizerunkowa nie musi przedstawiać biznesmena w swoim środowisku pracy, powinna jednak iść nieco dalej – jej celem jest stworzenie wizerunku człowieka utożsamianego z sukcesem, profesjonalizmem pracy, pasją czy po prostu swoim hobby – gdy chcemy pokazać człowieka z krwi i kości. To czy chcemy wyglądać na człowieka twardych zasad biznesu, czy emocjonalnego człowieka tęskniącego za klimatem rodziny – będzie tematem fotografii wizerunkowych. To od nich będzie zależało jak bardzo otworzymy się przed przyszłymi klientami i jakie wrażenie będziemy chcieli na nich wywrzeć jeszcze zanim zaczniemy z nimi rozmawiać. Profesjonalne sesje wizerunkowe wymagają ode mnie rozmowy właśnie na temat emocji jakie chcemy wywołać wśród przyszłych gości waszej strony internetowej bądź folderów. Wymaga nieco pracy koncepcyjnej ale i potwierdzenia zgodności z waszą naturą.

PORTRETY KORPORACYJNE I BIZNESOWE

Portrety korporacyjne są głównie przedstawienie biznesowego wizerunku profesjonalisty w swoim fachu, branży czy specjalności. Dobierzemy takie warunki fotografii, aby mogły w pełni zaprezentować wasze atuty. Wizerunek wszystkich pracowników jest również istotny gdy w firmie pracuje blisko sto i więcej osób i nowi pracownicy mogą mieć trudności z kojarzeniem ludzi z poszczególnych działów, zwłaszcza gdy muszą podjąć się nimi wykonywania konkretnych projektów.

Portrety korporacyjne i biznesowe muszą uwzględniać pewien zakres współpracy, jeśli chodzi o konkretny strój, makijaż (panie), czy nawet temperatura pomieszczenia. Dla wielu osób jest taka sytuacja nowością więc nie trudno o tremę i związany z nią pot na czołach. Często więc staram się znaleźć jakiś element rozluźnienia czy nawet humoru, który nieco rozładuje napięcie a nawet wywoła uśmiech.

Sesje fotograficzne na eventach biznesowych

SESJE EVENTOWE Z WAŻNYCH WYDARZEŃ

Wiele firm organizuje ważne imprezy z których ma jedynie dość pobieżne i amatorskie ujęcia ze smartphonów. Dość zrozumiałe jest że noszenie i pilnowanie nawet półprofesjonalnych aparatów może być przy takich okazjach kłopotliwe. Dokumentowanie takich imprez ma również tą zaletę, że nie pominiemy nawet tych którzy starają się wykonywać samodzielnie fotografie. Sesje eventowe mają zawsze swój niepowtarzalny charakter związany z uroczystym przyjęciem lub z zawodami/zabawami integracyjnymi. Tutaj zawsze będziecie mieć szansę na zaprezentowanie się w grupie podczas sesji eventowej lub indywidualnie na portrecie eventowym. Szczególnie gdy zabawy są organizowane w konkretnym jednolitym stylu (lata 30’te lub styl westernów) i każdy może się w nim indywidualnie wyróżnić.